www.ozenasansor.com

Yöneticilerin Dikkatine

Asansör kullanıcıları direkt can güvenliği ve asansörün kullanım ömrü ile alakalı olan aylık periyodik asansör bakımlarının kanunların öngördüğü şekil ve çerçevede gerekli belgeleri olan asansör firmalarınca yaptırılmasına özen gösteriniz. Gerekli ve geçerli belgeleri olmayan ehliyetsiz firma ve kişilere yaptırılan bakımlarda bütün sorumluluk yöneticilerde olmaktadır. Oluşabilecek bir kazada yöneticiler hakkında 6 yıldan başlayan hapis ve para cezaları söz konusu olmaktadır. 20 Aralık 1995 tarih ve 22499 sayılı resmi gazetede yayımlanan asansör yönetmeliği, her asansörün sürekli kontrol altında tutulabilmesi muhakkak gerekli belgelere sahip, yetkili bir asansör firmasıyla yazılı anlaşmayla bakıma bağlanmasını mecburi kılmaktadır.

yonetici

Asansör yönetmeliği hükümlerine göre bakımı yapacak asansör firmaları kendi bünyelerinde makine ve elektrik mühendisi çalıştıracak ve aşağıdaki belgelere sahip olacaktır.

1. Sanayi ve Ticaret Bakanlığından ‘’Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi’’veya‘’Asansör Bakımcı firması’’ belgesi

2. Çalıştırdıkları mühendisler için kendi firmaları adına çıkartılmış ‘’Serbest Mühendislik ve Müşavirlik belgesi’’ ile ‘’Büro Tescil Belgesi’’

Firma adına çıkartılmış bu belgelerin sadece, firmanın belirtilen adresinde kullanılma hakkı vardır. Açılan şubelerde veya verilen bayilik için bu belgeler geçerli değildir. Ayrıca bu belgelerin geçerli olabilmeleri içinde yıllık vizelerinin yapılmış olması zorunluluğu vardır. Sayın Yönetici; Mutlaka ‘Asansör Yönetmeliği’ ne uygun bakım sözleşmesi yapınız. Aylık bakım ücreti daha az diye asansör yönetmeliğinin belirlediği vasıflara haiz olmayan firmalara bakım yaptırmayınız.

 

arıze bildirim

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün7
mod_vvisit_counterDün83
mod_vvisit_counterBu Hafta340
mod_vvisit_counterBu Ay1006
mod_vvisit_counterToplam407475
BURADASINIZ  : Anasayfa Asansör Yöneticilerin Dikkatine